Sivil Strateji Dergisi

Sivil Strateji Degisi, Türkiye’de sivil inisiyatifin gelişim dinamikleri, sorunları ve çözüm kodlarının analizi için ulusal ve uluslararası araştırmaların teşvik edilerek yayınlanması, karşılaştırmalı verilerin üretilmesi ve kavramsal temellerin oluşturularak sivil toplumun istifadesine sunulması. Böylece, modern dünyada demokratik kazanımların ve gelişimin temel unsuru olan ve ülkemizde de demokratikleşme ve idari modernleşmeyi teşvik edici sürecin başlatılmasına öncülük edecek olan Sivil Toplum Örgütlerine yönelik, araştırmaların yayınlanmasını hedeflenmektedir.

Sivil Strateji Dergisinin 1. sayısının 2022 yılı güz göneminde yayınlanması planlanmaktadır. Sivil Strateji Dergisi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Türkiye'nin saygın dergileri arasında yer alan Stratejik Kamu Yönetimi Dergisinin (Strategic Public Management Journal-SPMJ) https://dergipark.org.tr/tr/pub/spmj akademik ve editoryal himayesinde ve Sivil Strateji Derneği  desteği ile 'kardeş dergi' olarak faaliyetlerini sürdürecektir. 

Sivil Strateji Sempozyumu ve Sivil Strateji Dergisinin ortak platformlar olarak hareket etmesi planlanmaktadır. Her yıl düzenlenecek olan sempozyumda sunulan seçili bildirilerin dergimizde yayınlaması hedeflenmektedir.


Bu sayfa Strategic Public Management Journal (SPMJ) tarafından en son 28.04.2024 19:44:30 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM